Podujatia

Podujatia

  apr
  4
  So
  Film Heal v Čajovni Surya Galanta @ Čajovňa Surya
  apr 4 @ 19:30 – 21:30
  Film Heal v Čajovni Surya Galanta @ Čajovňa Surya

  Dokumentárny film režisérky Kelly Noonan Gores nás berie na vedecko spirituálnu cestu, na ktorej objavíme, že naše myšlienky, presvedčenia a emócie majú obrovský vplyv na naše zdravie a našu schopnosť vyliečiť sa. Najnovšie vedecké poznatky odhaľujú, že nie sme obeťou nemenných génov a ani by sme nemali podliehať beznádejným prognózam. Faktom je, že máme oveľa vyššiu mieru kontroly nášho zdravia a života, ako sme donedávna verili. Tento film vás vyzbrojí novým pochopením o zázračnosti ľudského tela a o tom, že všetci máme v sebe výnimočné liečiteľské schopnosti.

  Trailer: https://youtu.be/pdbunMPulhg
  Info: https://bit.ly/2QUypCq

  apr
  25
  So
  Rezbárstvo – zdobenie tradičnou rezbárskou technikou Vruborezu @ Čajovňa Surya
  apr 25 @ 9:00 – 16:00
  Rezbárstvo - zdobenie tradičnou rezbárskou technikou Vruborezu @ Čajovňa Surya

  Vruborez je najčastejšie využívaná tradičná rezbárska technika, ktorá sa využívala pri ľudovej tvorbe na zdobenie predmetov dennej spotreby ako boli črpáky, lyžice, ale aj vianočné ozdoby, drevený nábytok a iné ozdoby.

  Na kurze si prejdeme geometriu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou ľudovej tvorby. Kreslenie a základné vzory drevorezby, a touto technikou si vyzdobíme – vyrežeme maketu koníka.

  Po absolvovaní kurzu získate základné zručnosti o tejto technike, ktorá nie je nijako komplikovaná a pritom sa z nej dajú tvoriť nádherné ornamenty. Je vysoko ukľudňujúca nakoľko našu pozornosť núti koncentrovať sa na malý priestor a popritom tvoriť. A hlavné je, že ju potom môžete praktikovať aj doma v paneláku, bez drahého vybavenia. Stačiť vám bude nožík a doštička z lipového dreva.

  Na kurze sa vytvorí malá skupinka ľudí 4 až 8 účastníkov, čo zaručí individuálny prístup a rodinnú atmosféru. Skúsenosti nie sú potrebné. Všetok materiál je zabezpečený. Obedná prestávka je naplánovaná medzi 12 a 13hod,

  O mne: Pár rokov do zadu som sa zamiloval do dreva vo všetkých podobách. Či sa jedná o tesárčinu, stolárčinu, rezbárstvo alebo reštaurátorstvo milujem drevo vo všetkých jeho podobách a kombináciách. To ma viedlo k postaveniu si vlastnej dielničky neďaleko B.Štiavnice, kde sa naplno prejavuje tvorivosť. Túto vášeň ponúkam možnosť zažiť aj ostatným a prísť si vytvoriť svoj vlastný kúsok nábytku. Okrem záľuby pre Yogu som si zamiloval aj včelárenie. Tieto male a krásne stvorenia, mi dávajú veľkú inšpiráciu a školu do života. A aby som im bol čo najbližšie, postavil som si Apidomček, ktorý je skonštruovaný v princípe posvätnej geometrie, v tvare šesťuholníka.
  Tieto moje skúsenosti s drevom, včelami, ale aj ako sa žije na dedine na konci sveta, rád predám ďalej.

  Je potrebné sa zahlásiť správou FB, alebo mailom na: dodielne@dodielne.sk
  Cena kurzu je 75€ /potrebné zaslať 25€ zálohu na č.ú.: SK1611000000002936069645 /
  Do predmetu poprosím uviesť meno, kontakt a dátum kurzu.
  kurz sa uskutoční Čajovňa Surya, Kpt. Nálepku 727 / 13, Galanta

  Pre absolvovanie kurzu nie sú potrebné žiadne skúsenosti a možu sa ho zúčastniť muži aj ženy od 16rokov. Na kurz si prineste pohodlné obečenie a ak nosite okuliare tak aj tie.

  S pozdravom Dušan Budinský
  www.dodielne.sk

  máj
  6
  St
  Ľubka Balážová @ Čajovňa Surya
  máj 6 @ 18:00 – 19:30
  Ľubka Balážová @ Čajovňa Surya

  Ľubka Balážová: Čo takto z jari využiť pre svoje zdravie chuťové rozmary

  S CHUTNOU OCHUTNÁVKOU VECERE

  pozývame na našu obľubenú gastrobohyňu Ľubku Balážovú.

  Treba sa prihlásiť na prednášku kvôli počtu porcií. Stačí spravu tu na fb na čajovni alebo mailom cajovnasurya@gmail.com

  vstupne 9€ vratane ochutnavky večere

  Ľubica Balážová „o mne“

  “S jedlom sa nehráme!”, tvrdia mnohí s vážnosťou.

  Ja si myslím že s jedlom sa hráme!

  Už viac ako 20 rokov som niečo ako “potravinový provokatér”. Podľa mňa je
  zdravá strava taká, čo aj naozaj chutí.
  Boli časy, keď som salám zajedala slaninkou a párky oškvarkami… Zdravotnéproblémy a túžba ponúknuť mojim deťom niečo zdravšie, než na čom som vyrastala ja, ma motivovali k tomu, aby som sa zamyslela nad svojim životným štýlom a stravou.
  Začala som sa vážnejšie zaujímať o vylepšenie svojho životného štýlu a najmä jedálnička. Inšpiráciou pri hľadaní „potravinovej dokonalosti“ bolo pre mňa
  množstvo kníh, školení, seminárov, kurzov, odborných článkov, výskumov…
  Postupne som prešla mnohými stravovacími smermi: “paleo”, delená strava, vegan, podľa krvných skupín, makrobiotika, stravovanie podľa 5-tich elementov, RAW, ajurvédska strava… Každý tento smer má svoje výhody, no
  žiadna šablóna mi nesedela. A keď sa mi všetky tieto systémy rozsypali,
  začala som konečne počúvať signály svojho tela, citlivo si vyberať podľa
  svojich momentálnych potrieb a počúvať svoju intuíciu. Chutne pripravené jedlo je vždy chutné bez ohľadu na to, či je zdravé, alebo nezdravé. Nechutne pripravené jedlo nepoteší naše chuťové poháriky ani ak je zdravé, ani ak je nezdravé. Preto som sa rozhodla, že prestanem robiť kompromisy: volím si jedlá, ktoré sú prirodzené, chutné a zdravé zároveň!
  Náš svet je plný hojnosti, žijeme v nadbytku. Môžeme si vyberať, čo je pre
  nás práve ideálne. Život je o prioritách, preto aj životný štýl a stravovanie si
  môžeme meniť podľa toho, čo je pre nás najdôležitejšie. Sama som si aj vďaka rôznym (bývalým) alergiám, intoleranciám a iným obmedzeniam veľakrát takýmto výberom prešla. So záujmom a zvedavosťou som hľadala nové potraviny, kombinácie či chute, študovala ich zloženia, energetické
  pôsobenie… Tak som dospela k tomu, že milujem obmedzenia – pomáhajú nám (nie len v strave) rozširovať si obzory, nachádzať mnoho nových, nepoznaných či zabudnutých možností.
  Vedomosti, skúsenosti, no najmä hry plné fantázie a odvážne čarovanie s
  jedlom ma doviedli ku svojmu vlastnému štýlu varenia – "vegánska makrobiotika šmrncnutá ajurvédou" napasovaná na naše mierne pásmo :))

  Svoje skúsenosti rada odovzdávam ďalej aj prostredníctvom kurzov,
  prednášok, osobných či skupinových konzultácií.

  máj
  15
  Pi
  Bea Hlohovská @ Čajovňa Surya
  máj 15 @ 18:00 – 19:30
  Bea Hlohovská @ Čajovňa Surya

  Staré paradigmy vo vzťahu padajú, ako si vytvoriť nové

  Opäť k nám zavíta Beatka Hlohovská, tentokrát sa budeme baviť o tom ako sa staré paradigmy vo vzťahoch rúcaju, čo s tým a ako si vytvárať nové.
  vstupné: dobrovoľné

  viac info o Beatke nájdete tu

  https://vedomaskola.sk/beatka-hlohovska/

  Na našich stránkach používame súbory cookies. Pomáhajú nám vylepšovať web a služby. Súhlasíte s ich používaním?